+Bölüm 1 - 2
+ Bölüm 3 - 4

iv. Öğrenciler ve Öğretmenler için Faydalı Linkler

http://www.etwinning.net/en/pub/index.htm

eTwinning Projesi, herhangi bir konu üzerinde Avrupa Birliği’ne dahil farklı ülkelerde görev yapan öğretmen ve öğrencileri sanal ortamda bir araya getirerek ortak projeler geliştirilmesini amaçlayan uluslararası bir projedir. eTwinning Projesi, e-Öğrenme programının önemli bir boyutu olarak Avrupa’da Ocak 2005’de başladı ve Türkiye, bu projeye 18 Şubat 2009’da dahil oldu. eTwinning projesinde amaç; Ulusal ve bölgesel düzeyde öğretmenlerin birlikte proje geliştirebildikleri ve AB hakkında görüşlerini paylaşabildikleri bir platformdur. Ayrıca site pedagojik ve işbirliği amaçlı kullanımı için öğretmen eğitimini sağlamaktır.

http://europa.eu/teachers-corner/index_en.htm

“Öğretmenlerin Köşesi” şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz bu sitede, Avrupa hakkında geniş bir yelpazede sunulan öğretim materyalleri bulunur. Site içlerinde Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca gibi dillerin de olduğu toplam 21 dile çevrilmiştir. Ancak Türkçe versiyonu henüz bulunmamaktadır. Gençlere AB hakkında bilgi vermeyi hedefleyen materyaller çeşitli AB kurumları, AB’ye üye olan devletlerin ve sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla hazırlanmıştır. Öğretmenler için ilham verici kaynakların bulunduğu sitede Avrupa Birliği tarihinden, yurttaşlığa kadar pek çok farklı konuda öğretim materyali farklı yaş gruplarından öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır.

http://europa.eu/kids-corner/index_en.htm

“Çocukların Köşesi” şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz bu sitede, Avrupa hakkında öğretici ve farklı oyunlar bulunur. Site içlerinde Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca gibi dillerin de olduğu toplam 21 dile çevrilmiştir. Ancak Türkçe versiyonu henüz bulunmamaktadır. Web sitesinde temel olarak Avrupa Birliği ve politika alanları ile ilgili, kısa testler, bilmeceler ve oyunlar bulunmaktadır.